خرید|تحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي |

تحقیق درباره نظارت و کنترل در مدیریت اسلامی , مدیریت اسلامی ,نظارت و کنترلتحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي |1783051|isb34039860|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نظارت و کنترل يکي از اجزاي اصلي مديريت محسوب مي گردد، بطوريکه بدون توجه به اين جزء ، ساير اجزاء مديريت ، مثل برنامه ريزي ، سازماندهي و هدايت نيز ناقص بوده و تضميني براي انجام درست آنها وجود ندارد. در حقيقت زماني که يک برنامه تهيه شد و براي اجراي آن سازماندهي بعمل آمد و رهبري و هدايت آن مشخص شد ، انتظار اين است که هدفهاي برنامه تحقق پيدا کند و در اجراي برنامه ، اطمينان وجود داشته باشد که روند حرکت دقيقاً بسوي اهداف تعيين شده مي باشد. گاهي ممکن است حتي جزئيات برنامه بصورت دقيق اجرا گردد اما جهت گيري کلي در اجراي برنامه داراي انحراف بوده و ما را از هدف دور سازد. اطمينان از اينکه اجراي برنامه و هدايت آن درست صورت مي گيرد و در صورت مشاهده انحراف ، اقدام لازم براي تصحيح آن بعمل مي آيد، نيازمند فرآيندي است که آن را نظارت و کنترل مي نامند.

تعريفي که در مورد کنترل و نظارت کرده اند عبارت است از : « ارزيابي تصميم گيري ها و برنامه ها از زمان اجراي آنها و اقدامات لازم براي جلوگيري از انحراف عمليات نسبت به هدفهاي برنامه و تصحيح انحرافات احتمالي بوجود آمده » . و همانطور که در اين تعريف ملاحظه مي گردد ، ارزشيابي جزئي از نظارت و کنترل بحساب مي آيد.

فرآيند کنترل شامل چند مرحله است که عبارتند از :

1- تعيين شاخصها يا معيارها متناسب با هدفهاي برنامه و پيش بيني نتايج برنامه

- 2تهيه و تدوين اطلاعات مربوط به اقدامات انجام شده

3- مقايسه اطلاعات مدون با معيارها و شاخصها

4-تصميم گيري و اقدام اصلاحي براي رفع نواقص يا تصحيح انحرافها[1]

در اسلام موضوع نظارت و کنترل در همه سطوح مديريت بعنوان يک اصل مورد توجه قرار گرفته است که در اين مقاله ابتدا اهميت آن از نظر اسلام مورد بحث قرار مي گيرد، سپس مراجع نظارت کننده در حکومت و مديريت اسلامي و موضوع نظارت همگاني بيان مي گردد و آنگاه به بحث پيرامون مراحل نظارت و کنترل پرداخته مي شود.

اهميت موضوع از نظر اسلام :

در اسلام از ارزشيابي ، حسابرسي و ساير اصطلاحاتي که در حقيقت براي بيان نظارت و کنترل مورد استفاده قرار مي گيرد زياد بحث شده است که در زير نمونه هائي از آن ارائه مي گردد :مطالب دیگر:
🔥کار کلاسی صفحه 11 کاروفناوری نهم پودمان الگوریتم🔥پاسخ فکر کنید و جمع آوری اطلاعات مقایسه کنید و فعالیت فصل نهم پایه نهم🔥جواب فعالیت، خود را بیازمایید، آزمایش کنید، مقایسه کنید و فکر کنید فصل هشتم از علوم نهم🔥معنی و حل المسائل درس ششم عربی پایه نهم🔥پاورپوینت بازارهای مصرف کننده عوامل موثر در رفتار مصرف کننده🔥دانلود پاورپوینت بیمه تامین اجتماعی🔥پاورپوینت تشکل های کارگری در جمهوری اسلامی🔥پاورپوینت قراردادها 61 اسلاید به همراه فایل Word🔥پاورپوینت کار و کارگر 29 اسلاید🔥پاورپوینت فرایند تحلیل سلسله مراتبی 81 اسلاید🔥پاورپوینت گروه مطالعاتی بررسی اهداف استراتژیك و عملكرد شركت فناوری اطلاعات🔥پاورپوینت سیر تحول مدیریت كیفیت🔥کتاب آشنایی با انواع فلنج ها🔥پاورپوینت آشنایی با مفاهیم اصلی مدیریت هزینه🔥پاورپوینت فصل طرح های بازنشستگی🔥پاورپوینت GASB34 مسئولیت پاسخگویی وتحولات حسابداری دولتی🔥پاورپوینت تصمیمات سرمایه گذاری خارجی و تأمین مالی قراردادهای بین الملل🔥مبانی و مدلهای ورشکستگی (ویژه ارائه کلاسی درسهای تصمیم گیری در مسائل مالی و مدیریت سرمایه گذاری)🔥پاورپوینت نوروز🔥پاورپوینت سمینار مدیریت تقاضای آب با استفاده از تحلیل دینامیک سیستم🔥پاورپوینت گیاهان عجیب و غریب🔥پاورپوینت آشنایی با علف هرز قاصدک🔥پاورپوینت پمپ های سانترفیوژ مقالات علمی پژوهشی🔥دانلود تراکت نامزد انتخابات (لایه باز psd) سری 1🔥پاورپوینت برنامه ریزی مالی کوتاه مدت (همراه با مثالهای کاملاً تشریحی)